Ana sayfa Gündem ‘Acemi kasaplar’ hastanelik oldu

‘Acemi kasaplar’ hastanelik oldu

92
0

Yurdun birçok şehrinde kurban kesmeye çalışırken yaralanan vatandaşlar hastanelere koştu. 

İstanbul’da kurban keserken yaralanan birçok “acemi kasap” hastanelerin acil servislerine başvurdu.

Kentte kurban kesmeye veya kesen kasaplara yardım etmeye çalışan çok sayıda vatandaş yaralandı. 

Yaralanan vatandaşların bir kısmı ayakta tedavi edildi. Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Kağıthane Devlet Hastanesine kendi araçları veya ambulansla gelen vatandaşlar, zaman zaman yoğunluğa neden oldu. 

Yaralılar, şehrin farklı bölgelerinde bulunan birçok hastanenin acil servisine de başvurdu. 

Aralarında Bağcılar, Haseki, Bakırköy Dr. Sadi Konuk eğitim ve araştırma hastanelerinin de bulunduğu kentteki birçok hastaneye giden vatandaşların, bıçak ve satır kesiği ile hayvan tepmesi sonucu yaralandığı görüldü. 

Hastanelere başvuran yaralıların büyük çoğunluğu yapılan müdahalelerinin ardından taburcu edildi.

Öte yandan Anadolu Yakasında da yaralanan kasaplar hastanelerin acil servislerine başvurdu.

Kırklareli

Kırklareli’nde Bayram namazının ardından, bazı vatandaşlar kurbanını kesmek isterken ya da kurbanın derisini yüzerken kendini yaraladı.

Hafif yaralı vatandaşlar, tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Köçer Çetintürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kurbanlık keserken bir anlık dalgınlığı nedeniyle bıçakla elini kestiğini söyledi.

Çetintürk, tedavisi için arkadaşlarının yardımıyla hastaneye geldiğini ifade etti.

Kocaeli ve Sakarya

Kocaeli ve Sakarya’da kurban kesimi sırasında yaralanan vatandaşlar, hastanelik oldu. 

Kurban Bayramı’nın başlamasıyla kurban ibadetini yerine getiren vatandaşlardan bazıları, hayvanların darbesi ve kesici aletlerle yaralandı. 

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde, bıçakla yaralanan ya da kurbanlığı devirmeye çalışırken darbe alan 8 kişi, Kocaeli Devlet Hastanesine başvurdu.

Özel araçları veya ambulanslarla hastanelere ulaşan “acemi kasaplar”, yoğunluğa neden olurken yaralıların bazıları ayakta tedavi edildi.

Sakarya’da bayramın ilk saatlerinde 5 kişi, kurban kesmeye çalışırken yaralandı. 

Bayram namazının ardından kentte, bazı vatandaşlar kurbanını kesmek isterken ya da derisini yüzerken kendini yaraladı. 

Bıçakla yaralanan 5 “acemi kasap”, Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine başvurdu. 

Hafif yaralı vatandaşlar, tedavilerinin ardından taburcu edildi. 

Bıçak darbesiyle kolundan yaralanan Yücel Kılıç, gazetecilere yaptığı açıklamada, kurbanlığın boynuzunu tutarken elini sağ kulağının oraya koyduğunu, bu sırada bıçağın atılmasıyla yaralandığını anlattı. 

“Hem kurbanı hem beni kesmiş oldu.” diyen Kılıç, “Damarlar ve lifler gitmiş, doktorlar dikti. Bir daha kesmem artık, seyrederim.” ifadelerini kullandı. 

Kılıç, tedavisinin ardından hastaneden ayrıldı. 

Adana

Adana’da bayram namazının ardından kurbanlarını kesmeye çalışırken yaralanan vatandaşlar, sabah saatlerinden itibaren kentteki çeşitli hastanelerin acil servislerine başvurdu. 

Yaralananların büyük çoğunluğu, tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Seyhan Devlet Hastanesine gelen Selahattin Kızmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Koyun keserken bıçakla elimi kestim. 36 senedir ilk defa bir yerimi kestim.” dedi.

Osmaniye

Osmaniye’de kurban keserken el, kol ve bacaklarından yaralanan 10 vatandaş, kentteki hastanelerde ayakta tedavi edildi.

Yetkililer, şu ana kadar büyük bir yaralanma olayıyla karşılaşılmadığını, hastaneye gelenlerin, yaralarına pansuman yapıldıktan ya da dikiş atıldıktan sonra taburcu edildiğini belirtti.

Mersin 

Mersin’de de bayram namazının ardından kurban kesmeye çalışırken kendilerini yaralayan vatandaşlar, çeşitli hastanelerin acil servislerine başvurdu. 

Yaralılar, tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Kayseri

Kayseri’de, sabahın erken saatlerinden itibaren kurbanlıklarını kendileri kesen vatandaşlardan bazıları yaralandı. Yaralılar tedavi için Kayseri Devlet Hastanesine geldi.

Gaziantep

Gaziantep’te de kurbanlıklarını kendileri kesen vatandaşlardan bazıları yaralandı. Yaralılar D.r Ersin Aslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi edildi.

Samsun

Samsun’da bayram namazının ardından belediyelerin gösterdiği kesim yerlerine giden vatandaşlar, kurbanlarını keserek ibadetlerini yerine getirdi. Bazı vatandaşlar, kurban keserken kazayla ellerinden ve bacaklarının çeşitli yerlerinden yaralandı.Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.