Ana sayfa Dünya Rusya’daki protesto gösterilerinde 150 kişi gözaltına alındı

Rusya’daki protesto gösterilerinde 150 kişi gözaltına alındı

81
0

Rusya’da binlerce kişi protesto için sokağa çıktı

Moskova şehir meclisi seçimlerine yönelik protestolar bu hafta sonu da devam etti. Binlerce kişi, protestolarda gözaltına alınanların serbest bırakılması ve Moskova şehir meclisi seçimlerine katılmak isteyen bağımsız adayların kaydının iptal edilmesi nedeniyle protesto gösterisi düzenledi. Başkent Moskova’daki Saharov Bulvarı’nda yaklaşık 2 saat süren gösterinin ardından çok sayıda kişi gözaltına alınırken, St. Petersburg’ta da gerçekleştirilen gösteride de yaklaşık 50 kişinin gözaltına alındığı bildirildi. ( Dmitri Chirciu – Anadolu Ajansı )

Rusya İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, başkent Moskova‘daki protesto gösterisine yaklaşık 20 bin kişi katıldı.

Moskova’daki Saharov Bulvarı’nda yaklaşık 2 saat süren gösterinin ardından yaklaşık 100 kişi gözaltına alındı.

Rusya’nın St. Petersburg kentinde de gerçekleştirilen gösteride yaklaşık 50 kişi gözaltına alındı.

Protesto gösterisine Rusya’nın ünlü rap şarkıcısı Oxxxymiron ve ülkenin en popüler YouTube yıldızlarından Yuriy Dud da katıldı.

Moskova’da üç haftadır devam eden ve hafta sonları düzenlenen protestolarda yüzlerce kişi gözaltına alınmıştı.Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.