Ana sayfa Gündem Şırnaklı kanaat önderlerinden Diyarbakır annelerine destek

Şırnaklı kanaat önderlerinden Diyarbakır annelerine destek

53
0

Şırnak’tan gelen aralarında kentin ileri gelen aileleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin bulunduğu heyet, dağa kaçırılan çocukları için HDP İl Başkanlığı binası önünde oturma eylemi yapan Diyarbakır annelerine destek ziyaretinde bulundu.

Dağa kaçırılan çocuklarına kavuşma ümidiyle 3 Eylül’de sorumlu tuttukları HDP’nin il binası önüne gelen Diyarbakır annelerinin başlattığı oturma eylemi devam ediyor.

Şırnak’tan gelen aralarında kentin ileri gelen aileleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin bulunduğu heyet, ailelerle görüştü, desteklerini iletti.

Tatar ailesini temsilen ziyarete katılan Arslan Tatar, yaptığı açıklamada, oturma eylemi yapan annelerin yanında olduklarını göstermek amacıyla Şırnak’tan geldiklerini söyledi.

“Analarımızın acılarını paylaşmaya geldik. Onların yanında olduğumuzu söyledik. Artık bu saatten sonra kimse ölmesin diyoruz.” diyen Tatar, şunları kaydetti:

“Huzur, barış ve kardeşlik gelsin. Hep birlikte ülkemize sahip çıkalım. Şer odaklarını ve nifak tohumlarını bertaraf edelim. Bundan sonra çocuklarımızın eğitimiyle uğraşalım. Kan dökülmesine sebep olanları Allah kahretsin. Bu coğrafyada çok acılar çektik, analar artık ağlamasın.”

Tatar, ülkeye huzur, bereket ve kardeşliğin gelmesini temenni etti.

Ziyarete, Şırnak’taki Jırki ailesinden Tahir Adıyaman, Tatar ailesinden Arslan Tatar, Silopi’deki Haşimoğlu ailesinden Haşim Haşimoğlu, İdil ilçesindeki Abay ailesini temsilen Abdurrahman Abay, Şırnak Ticaret Odası Başkanı Osman Geliş, Cizre Ticaret Odası Başkanı Salih Sevinç katıldı.

Öte yandan, hafızlar Mustafa Duman ile Selman Okumuş da anneleri ziyaret etti.

Annelere dua kitabı dağıtan Duman ile Okumuş, Kur’an-ı Kerim okudu, ilahiler seslendirdi.

Bazı annelerin bu sırada gözyaşı döktüğü görüldü.Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.