Ana sayfa Ekonomi Kuyumcular Sevgililer Günü’ne hazır

Kuyumcular Sevgililer Günü’ne hazır

177
0

14 Şubat Sevgililer Günü öncesi sevdiklerine değerli bir hediye almak isteyenler veya evlilik teklifinde bulunmayı düşünenler için kuyumcular kampanya yarışına girişirken, özel temalı ürünler de görücüye çıktı.

AA muhabirinin derlediği bilgiye göre, değerli taş firmaları başta olmak üzere, tüm kuyumculuk sektörü Sevgililer Günü için koleksiyonlar hazırladı. 14 Şubat’a özel sloganlar belirleyen firmalar, hem Sevgililer Günü’nü hem de bu özel günde sevdiğine evlenme teklifinde bulunmak isteyenleri unutmadı.

Sevgilisine ya da eşine hediye alacaklara pırlanta tektaş, beştaş, tamtur, yarımtur, baget, prenses ve oval kesim yüzükten, kolye, gerdanlık, bileklik, bilezik ve küpeye kadar alternatifler bulunduran firmalar, pırlantanın yanında elmas, zümrüt, yakut, safir, ametist, zultanit, topaz ve inciden hazırlanan farklı tasarımlardaki takıları da satışa sundu.

Firmaların “Sevgililer Günü koleksiyonları”nda pırlanta fiyatları karatına, berraklığına, kesimine ve rengine göre değişmekle birlikte 287 lira ile 18 bin lira arasında satılıyor. Diğer özel tasarımlarda fiyatlar bu rakamların da çok daha üstüne çıkabiliyor.

Hediyenin de hediyesi var

14 Şubat için kadınlara yönelik “Seni seviyorum”, “Sonsuza kadar”, “Bir tanem”, “İyi ki varsın” yazılı kolye bileklerin yanında, kalp, melek, gül, kelebek, yonca, kar tanesi figürlü takılar tasarlanırken, erkekler de unutulmadı. Erkeklere yönelik saat, bileklik ve yüzükten oluşan koleksiyonlar görücüye çıktı.

Değerli taş ve kuyum firmaları, alışverişlerde yüzde 50’ye varan indirim sağlarken, bazıları belli miktardaki takı satışına ilave kolye, küpe ve bileklik şeklinde “hediyenin hediyesini” de veriyor.

Kolye fiyatları 350 liradan başlıyor

Ankara Kuyumcular ve Saatçiler Odası Başkanı Hasan Çavuşculu, 14 Şubat için kuyumculardan alınabilecek hediyelerin fiyatlarının 350 liradan başladığını bildirdi. Altın yüzüklerin fiyatlarının 500 liradan başladığını belirten Çavuşculu, “Yüzüklerimizin fiyatları 500 lira ile 1000 lira arasında değişiyor. Tabii ki gramajlarına ve ağırlıklarına göre fiyatlar belirleniyor. Pırlanta olmayıp, pırlantayı aratmayacak şekilde sentetik taşlardan yapılmış ürünlerimiz de var.” dedi.

Çavuşculu, bu özel günde sevgilisine ya da eşine hediye almak isteyenlere, altın ya da pırlanta gibi bozulmayacak, değerini kaybetmeyecek ürünlere yönelmeleri tavsiyesinde bulundu.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulunun geçen yıl aldığı kararla kolye, gerdanlık, yüzük, alyans, bileklik, bilezik ve küpe gibi birçok ürünün 4 taksit yerine 8 taksitle alınmasına imkan sağlandığını hatırlatan Çavuşculu, şunları kaydetti:

“8 taksit uygulaması sektörün imalatçısını, perakendecisini ve tüketicisini mutlu etti. Taksitle ödeme daha kolay oluyor. Ödeme kolaylığı olunca da tüketici rahatlıkla alışverişini yapabiliyor. Bu Sevgililer Günü’nde hediye almak isteyen herkesi, her keseye uygun altın çeşitlerinden almaya kuyumculara davet ediyoruz.”Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.