Ana sayfa Gündem Ayın Fotoğrafları ve Videosu belli oldu

Ayın Fotoğrafları ve Videosu belli oldu

144
0

Anadolu Ajansı’nın web sitelerinden Türkçe ve İngilizce dillerinde yapılan oylamada, haber kategorisinde 15, yaşam kategorisinde 16 ve spor kategorisinde 11 fotoğraf arasından “Ayın Fotoğrafı” ile 5 video arasından “Ayın Videosu” seçildi.

Haber kategorisi birincisi

“Yavuz”, Çanakkale Boğazı’ndan geçti – Türkiye’nin “Milli Enerji ve Maden Politikası” kapsamında, denizlerdeki arama ve sondaj faaliyetlerinin artırılması amacıyla TPAO tarafından satın alınan ve düzenlenen törenle Akdeniz’e doğru yola çıkan Yavuz, Çanakkale Boğazı’ndan geçti.


Yaşam kategorisi birincisi

Kirpi yavrusu – Hatay’ın merkez Antakya ilçesinde su kuyusuna düşen kirpi yavrusunu itfaiye ekipleri kurtardı. 


Spor kategorisi birincisi

Fransa – ABD – Fransa’nın ev sahipliğinde bu yıl 8’incisi düzenlenen 2019 FIFA Kadınlar Dünya Kupası’nda çeyrek final karşılaşması, başkent Paris’teki Parc des Princes Stadı’nda ABD ile Fransa arasında yapıldı. ABD’li oyuncu Tobin Heath (sağda) rakibi, Marion Torrent (solda) ile mücadele etti.


Video kategorisi birincisi

Çevre dostu “turuncu adamlar” – Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesinde görev yapan, elbiselerinin renginden dolayı “turuncu adamlar” olarak anılan binlerce işçi, gece gündüz demeden temiz ve güvenli bir yolculuk için “atık avcılığı” yapıyor. (Bestami Bodruk)Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.